Blog

Admin

Kolejna nowinka w świecie ubezpieczeń pozwoli na zautomatyzowanie procesu sprzedaży i obsługi polisy. Do likwidacji szkody nie będzie potrzebna specjalna osoba, a pieniądze zostaną uruchomione automatycznie. Więcej informacji na:


http://www.bankier.pl/wiadomosc/AXA-wprowadza-ubezpieczenie-oparte-na-blockchainie-ethereum-7544038.html
Admin Wrz 20 '17
Admin

Ponad 250 samotnych, schorowanych i często niesamodzielnych seniorów korzysta z nowoczesnego systemu teleopieki w Poznaniu. Docelowo program ma objąć do 550 starszych poznaniaków. Telemedycyna cieszy się również coraz większym zainteresowaniem ubezpieczycieli (program opieki kardiologicznej w Nationale-Nederlanden, konsultacje z pediatrą na czacie w LUXMED Ubezpieczenia) i firm assistance. Można się spodziewać, że zastosowanie tego typu rozwiązań będzie coraz większe. 

Jak podkreślił na konferencji prasowej zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski, działający od kwietnia w Poznaniu system teleopieki jest innowacyjnym rozwiązaniem w skali całego kraju. Roczny koszt jego obsługi to 4 mln zł. Większa część tej sumy pochodzi z unijnego dofinansowania.

- Teleopieka to nowatorski projekt, pierwszy w Poznaniu i jeden z pierwszych w kraju. Polega on na tym, że senior w miejscu swojego zamieszkania otrzymuje tzw. stację bazową, telefon, oraz specjalną opaskę – dzięki temu ma przez cały czas kontakt z naszym centrum teleopieki – mówił Solarski. – Na opasce znajdują się dwa przyciski. W momencie zagrożenia życia, lub kiedy z seniorem dzieje się coś złego, naciska on czerwony przycisk i następuje kontakt z opiekunem. W momencie kiedy senior włączy przycisk, ale nie może rozmawiać – wysyłane są sygnały do najbliższych sąsiadów, rodziny, aby sprawdzili, co się dzieje. Jeśli to nie skutkuje, wysyłana zostaje karetka pogotowia. Zielony przycisk służy natomiast do kontaktu z teleopiekunem, np. gdy senior ma jakiś problem, lub czuje się samotny i chciałby z kimś porozmawiać – wyjaśniał wiceprezydent Solarski.

Nad bezpieczeństwem seniorów czuwa obecnie dziewięciu teleasystentów, którzy na zmianę dyżurują przez 24 godziny na dobę przez cały rok. W pomoc zaangażowani są także wolontariusze. Solarski zaznaczył, że obecnie z systemu korzysta ponad 250 osób, ale liczba ta ma się stopniowo zwiększać i docelowo program ma objąć 550 poznańskich seniorów.

Ekspert ds. wdrożenia systemu teleopieki ze Stowarzyszenia Medycyna Polska Monika Szelągiewicz podkreśliła, że dzięki teleopiece już kilkakrotnie udało się uratować życie seniorom.

- Kobieta z podejrzeniem udaru dzięki interwencji teleasystenta i wezwaniu pogotowia ratunkowego szczęśliwie przeżyła. Do kolejnej pani, która choruje na padaczkę pourazową i przewlekłą chorobę płuc, udało się również na czas wezwać pomoc. Takich przykładów można by przytoczyć wiele i pokazują one, że jak bardzo usługa teleopieki jest ważna i potrzebna w dużym mieście, gdy zagrożone jest życie, bezpieczeństwo czy zdrowie jego mieszkańców – mówiła Szelągiewicz.

Udział seniorów w systemie teleopieki jest dla nich zupełnie bezpłatny. Aby zostać objętym teleopieką, można zgłosić się np. do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Po przeprowadzonym wywiadzie środowiskowym ustalany jest indywidualny program opieki i wsparcia dla każdego podopiecznego, później senior jest odpowiednio szkolony, aby umieć posługiwać się systemem.



źródło: gazeta ubezpieczeniowa
Admin Sier 21 '17
Admin
Dnia 25.04.2017 roku Mieliśmy okazję zaprezentować Swój nowy koncept na forum ekonomicznym w Tarnowie. Nasz projekt znalazł uznanie wśród przedsiębiorców i ekonomistów. 

Organizatorom dziękujemy za zaproszenie. 


Poniżej krótka relacja zdjęciowa. 



    fot. Łukasz Kieroński (Archiwum Forum Ekonomicznego).
Admin

Stadni.pl - powrót do korzeni ubezpieczeń


Koncepcja wywodzi się z idei wzajemności w ubezpieczeniach i sięga ich początku tj. gdy ludzie zabezpieczali się na wypadek klęski poprzez tworzenie własnych enklaw. Z czasem zostały one zastąpione przez większe zakłady ponieważ nie były w stanie zabezpieczyć dużych ryzyk ze względu na ograniczenia finansowe które przekraczały ich możliwości. W Polsce bezpośrednio przyczyniły się do tego 2 wojny. Dziś jest inaczej, na rynku dominują duże Zakłady ubezpieczeń. Branża ubezpieczeniowa jest jedną z najbezpieczniejszych branż w Polsce i Europie. My poprzez połączenie siły Zakładu ubezpieczeń oraz przezorności w grupie wracamy do idei która mówi, że im bardziej ograniczymy ryzyko tym więcej pieniędzy zaoszczędzimy.


Poprzez naszą stronę proponujemy założyć wam swoiste stado dzięki czemu razem w grupie będziecie mogli:


1. Kupić polisę od zakładu ubezpieczeń o ustalonym zakresie – większa chęć negocjacji po stronie zakładu ubezpieczeń wiąże się z szerszym zakresem ochrony oraz niższą składką

2. Razem odebrać bonus w przypadku braku szkód za to, że dobrze się pilnowaliście - będziecie odbierać część składki na koniec roku jako bonus za niską szkodowość

3. Razem zadecydować o wypłacie odszkodowania w przypadku odmowy przez ubezpieczyciela - sami zdecydujecie co zrobić z bonusem


Nasza oferta skierowana jest głównie na:

- ubezpieczenie grupy osób

- ubezpieczenie stowarzyszeń i ich członków

- wspólne ubezpieczenie mieszkania, samochodów, majątku



Admin Mar 30 '17 · Rate: 5 · Tagi: ubezpieczenia grupowe, stadni